Canlıların yaşam alanlarına kullanıma hazır hijyenik, sıcaklık şartları ve sertlik değerleri ayarlanmış suların temin edilmesi yada ortamda ki atık suların arıtılarak yada arıtılmadan taşındığı sistemlerdir.

Sıhhi Tesisat

SIHHİ TESİSAT

Sıhhi tesisat mahallerin ve canlıların yaşam alanlarına kullanıma hazır hijyenik, sıcaklık şartları ve sertlik değerleri  ayarlanmış suların temin edilmesi yada ortamda ki  atık suların arıtılarak yada arıtılmadan tahliye edilmesi veya kısmi arıtılmış suların (gri su)  depolanabilmesi için plastik- metal alaşımlı borular ile taşındığı sistemlerdir.

 

Temiz su tesisatı

Konut alanlarında, üretim alanlarında kullanılacak  olan  temiz suyun bir pompa ,hidrofor ile tesisatın basınçlandırılması ile kullanılan sistemlerdir. Gerekli mühendislik hesapları yapılarak çap belirlenmesi ve pompa-tank seçimlerinden sonra projelendirilerek uygulanır. Yetkin ustalarla gerekli ekipman ve bilgi kullanılarak PPRC, galvaniz veya aquatherm tipi borular kullanılarak ihtiyaçları karşılamak üzere tasarlanır ve monte edilirler.

Atık su tesisatı

Üretimden kaynaklanan kirli sular, konut tipi kullanımlar neticesinde oluşan atık sular PVC veya pikdöküm boruları kullanılarak kirlenmiş atık sular merkezi arıtma sistemine ya da lokal arıtma sistemine yönlendirilmiş olur. Atmosferik basınç ile ya da pissu pompaları ile tesisat basınçlandırılır. Pissu tesisatları  mühendislik hesapları ile uluslararası standartlara göre hesaplanır. Bakım kapakları, tıkanmayı önleyici bazı önlemler sayesinde uzun yıllar sorunsuz çalışırlar.