Katipoğulları Mühendislik ve Havalandırma sistemleri olarak tüm standart ve şartnamelere uygun bir şekilde bacaların revizyonunu veya imalatını yapmaktayız.

Jet cap olarak adlandırılan baca veya egzos şapkaları, baca ağzından ve/veya havalandırma düzeneklerinde açığa çıkan atık gazların çevre yönetmeliklerine uygun olarak dikey eksende atmosfere hızlı ve basınçlı bir şekilde atılmasını sağlayan bir baca-havalandırma-egzos ekipmanıdır.

Jetcap'ler; boğaz kısmı (alt boğaz ve üst boğaz), gövde(alt ve üst gövde), drenaj ve drenaj borusu isimli parçalardan oluşmaktadır. Jet cap'ler egzos gazının atmosfere hızlı ve basınçlı atılmasının yanında yağmur suyu ve kar suyunun, baca ve/veya havalandırma düzeneklerinin içine girmesini engellemek için üretilmiştir. Firmamız bu malzemenin Ø100-Ø4000 ölçülerde, 0.5 mm-4mm kalınlıkta galvaniz, paslanmaz çelik, DKP, Siyah saç vb. türlerindenüretimini itina ile yapmaktadır.

Bilindiği üzere Çevre bakanlığının işletmelerden istemiş olduğu şartların başında bacaların, çıkış ağızları ve hızlarının standartlara uygunluğu gelmektedir. Katipoğulları Mühendislik ve Havalandırma sistemleri olarak tüm standart ve şartnamelere uygun bir şekilde bacaların revizyonunu veya imalatını yapmaktayız.